Adresa

Nad Alejí 1952/5, Praha 6

V budově gymnásia Nad Alejí nedaleko metra, tram a bus Petřiny


IČO: 74677802

Facebook: Harmonia Mystika

E-mail: Jiri.poskocil@seznam.cz

nebo

Masáže Jiří Poskočil

Holubice 242, 252 65, Holubice

U konečné zastávky bus č. 316 zastávka „Holubice“

 Návštěvu je třeba si předem telefonicky objednat na telefonním čísle 777 614 276.

S kým kamarádíme:

  • Studio zdravého pohybu, Hana Korbelářová- rehabilitační pracovnice,
    Boettingerova ul.18, 30100 Plzeň, tel.608773181

Přečtěte si:

Sbírka povídek Vzpoura klonů – vydalo nakladatelství Olympia v roce 2010

Anotace:

Sbírka Vzpoura klonů je výběr povídek napsaných v rozmezí roku 2002 – 2009. Témata jednotlivých povídek spolu v zásadě nijak nesouvisí, avšak jediným společným činitelem, je žánr sci-fi. Vážné téma střídá nadsázka, někdy je realita blíže, jindy se o ní děj ani neotře.

Je mi 29 let a povídky píši asi od roku 2001. Vždy mě zajímal především žánr sci-fi, ale také horor. Prvními autory, jejichž knihy jsem ze žánru sci-fi četl, byl Artur C. Clarke a Stanislav Lemm. Tito dva mě oslovili tak, že jsem z počátku vyhledával pouze jejich tvorbu a až po vyčerpání možností jsem přešel k dalším velikánum klasické sci-fi. Clarke a Lemm se však stali mými vzory a i některé mé povídky byly zprvu inspirované jejich díly. Oslovili mě možná i proto, že byli jedni z mála autorů Klasické sci-fi, kteří dosud žili, když jsem se k jejich knihám dostal. Bohužel, nyní už ani oni nejsou mezi námi.

Stále inklinuji k nekonečnému fantastičnu. Sním o životě za 100, 200 nebo 1000 let. Snažím se zohlednit i současná populární témata. Globální oteplování, možnosti vesmírné hrozby, mísení etnik a národů, degenerace civilizace, pandemie, vymření člověka nebo třeba zneužití medicíny, jako právě v povídce Vzpoura klonů. Témata ne snad nová, ale spíše stále aktuálnější. Fascinuje mě to, čeho se mnozí bojí. Svět na pokraji své existence, kdy lidé tvoří už jen hrstku zdivočelých tvorů, ale i přetechnizované místo bez nouze a běžných lidských potřeb. Svět přestěhovaný ze Země na jinou planetu. Život po boku mimozemských živočichů. Svět fantastický jako život sám.

Seznam povídek:

Stvoření světa, Nová tvář, Dítě mutace, Spára, Těsně pod oblaky, Převaděč, Náhoda, Proměna, Fantóm z minulosti, Barevní muži, Z bláta do louže, Vzpoura klonů


Sbírka povídek Masožravé pole – vydalo nakladatelství Olympia v roce 2011

Anotace:

Sbírka Masožravé pole přináší po Vzpouře klonů, další porcy vědecko fantastických povídek. Tentokrát se více oběvuje téma lidské konečnosti, smrti chcete-li a mnohdy záhadnosti její příčiny. Dalším společným jmenovatelem několika povídek jsou kočky. Tajemná zvířata, o kterých si mnoho lidí myslí, že jim nelze vidět do hlavy. Zvířata opanovaná legendami, ale i pomluvami a nenávistí. „Černá kočka přes cestu …“ Naleznete zde i druhé pokračování povídkové tetralogie o zmutovaných lidech. Vítězství přírody nad vědou, další humornou povídku o cestování v čase, apokalyptickou vizi budoucnosti, ale i variantu technické vyspělosti, dialog dvou počítačových aplikací nebo také mystický, dávno zapomenutý příběh z dávné minulosti. Oběvuje se zde i jedna povídka hororová a pak mnoho dalších, jejižděj se prolíná vícero výše uvedenými tématy. V neposlední řadě zde najdete i stejnojmennou povídku Masožravé pole, o rostlině, která získá lidské vědomí.  

Seznam povídek:

Masožravé pole, Léto Siofů, Plíseň, Havárie, Kočky, Pokus, Tvůrce,  Cestička, Spoutaný minulostí, Dvojí život, Až padne tma, Posel, Nová verze, Květ bohů, Po setmění nevycházejte, Údolí můz, Hra v kostky, Hudba budoucnosti

Sbírka povídek Mise Alfa – vydalo nakladatelství Olympia v roce 2011

Anotace:

Mise Alfa je již třetí sbírka sci-fi povídek, které se jejím prostřednictvím na vás právě valí. Čeká na vás předposlední díl tetralogie epochy Siofů na naší planetě, pěkný nášup čtyř povídek zabývajících se cestováním v čase, ale i jedna tradiční pohádka s méně tradičním, tak trochu hororovým, koncem. Máte rádi starověký Egypt? Pak právě pro vás tu je vyprávění o konci mladého faraóna. Čeká vás také pěkných pár setkání s ufony. Nemusí to vždy být malý zelení mužíčci. O apokalyptických vizích konce světa po dopadu asteroidu, bylo napsáno již hodně. Chvíle kdy se vesmírná hrouda přibližovala k Zemi, kdy se jí lidstvo snažilo zničit, či ji v lepším případě pouhá část na Zem dopadla. Ale chcete vědět, jak by lidé prožívali další léta po takové katastrofě? Jak by se svět mohl, ale také nemusel změnit? A co by jsme s tím mohli dělat? Bojovat? Čekat? Na to vše vám odpoví povídka Paprsek.

Pojďte si zafantazírovat o místech, kam se živá noha nikdy nepodívá. O tajuplných dobách, utopených v propasti dějin, ale i v těch, které ještě nenastaly. O světech, jenž možná fungují paralelně s tím naším. Světech uschovaných za oponou racionálního myšlení tlačícího se na nás ze všech stran našeho bytí. Pojďte poodhalit záhady brutálního lidského vědomí, jeho slabiny i přednosti. Popusťte uzdu svého strachu, svých nočních můr, ať už pocházejí z temnoty pod postelí nebo naopak z nekonečnosti vesmíru. Odevzdejte svou mysl alespoň na malou chvilku příběhům tak nepodobným běžnému životu bez nástrah nadpřirozena a nedohledna. A možná vás čeká konečné prozření. Uvědomění si, že ten váš život možná není až tak odlišný od některých sebebizardnějších situací, které spolu z hrdiny povídek prožijete. Prociťte je, prožijte je a hlavně si je užijte.

Seznam povídek:

Schizofrenik, Zrada, Jak to bylo ve skutečnosti, Duch lesa, Tajemství ohrady, Umělá smyčka, Aureolis, Kulový blesk, Paprsek, Mise Alfa, Minuta Ticha, Stíny, Chybná složka propočtů, Nesmrtelný druh